Naujienos

2016 09 21 Naujienos

MES BALTAI...

Mes – Baltai, mūsų tiek mažai, bet mes tokie stiprūs – išlikę per amžius, protėvių takais atėję iki šių dienų ir išdidžiai nešantys savo baltišką prigimtį per pasaulį... Mūsų nedaug tik lietuviai ir latviai išlikę iš gausios Baltų tautų grupės – bet mes tvirti, mes išdidūs, mes turime stipriausias šaknis...
Kad nepamirštume, kad žinotume, pakvietėme vaikus į Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrių į popietę „MES BALTAI“ ir „nuvedėme“ į  protėvių laikus, pavaikščiojome senųjų baltų takais, susitikome buvusių baltų tautų atstovus – sėlius, žiemgalius, kuršius, prūsus, latgalius, skalvius ir kitus, išgirdome Saulės mūšio atgarsius ir grįžome  atgal – paminėti Baltų vienybės dieną.
Į popietę susirinko Vaikų literatūros skyriaus neformaliojo vaikų švietimo lankytojai ir skaitytojai. NVŠ programos teikėja, Vaikų literatūros skyriaus specialistė Jūratė Činčiukaitė parodė vaikams Baltų vienybės dienos šventimo vaizdelį, Vaikų literatūros skyriaus specialistė Aurelija Gerulskienė paskaitė vaikams lietuvių sakmių, po to visi buvo pakviesti į viktoriną „Baltų takais“. Geriausiai keliavo ir pirmą vietą laimėjo Gordijus Leonavičius, antrasis – Arkadijus Leonavičius, trečias -  Airidas Juška. „Kelionės“ pabaigoje visų  laukė dovanėlės ir saldumynai, visi džiaugėmės tvirtomis žiniomis apie mus – apie Baltus.

                                                                               Vaikų literatūros skyriaus specialistė 
Aurelija Gerulskienė

 

  

J.Činčiukaitės nuotraukose: popietės „Mes Baltai“ akimirkos

************

VASAROS SKAITYMO UŽBAIGIMO POPIETĖ

„Saulės ir knygos paskirtis vienoda – šviesti ir šildyti“, tokiais Džonatano Svifto žodžiais rugsėjo 15 dieną prasidėjo vasaros skaitymo užbaigimo popietė Akmenės miesto bibliotekoje,  į kurią buvo pakviesti aktyviai per vasarą knygas skaitę vaikai. Vaikai su noru priėmė vasaros skaitymo iššūkį, visą vasarą lankėsi bibliotekoje, rinkosi knygas, kad įvykdytų dešimt skaitymo užduočių, pildė vasaros skaitymo iššūkio lankstinuką, rašė atsiliepimus apie perskaitytas knygas, už kurias gaudavo lipdukus. Dovanėlėmis ir padėkos raštais apdovanoti aktyviausi vasaros skaitymo iššūkį priėmę jaunieji skaitytojai: Kotryna Kateivaitė, Akvilė Kulvinskaitė, Rusnė Poškutė, Atėnė Petrikauskaitė, Tomas Jokubas, Regimantas Jokubas. Taip pat apdovanoti ir kiti per vasarą aktyviai knygas skaitę vaikai: Irūnė Bronušaitė, Airidas Lupeika, Viltė Šimkutė ir pati jauniausia Akmenės bibliotekos skaitytoja, dar tebelankanti darželį, Urtė Kateivaitė. Tikimės, kad šiems vaikams knyga taps draugu, kuris juos lydės visą gyvenimą.

Akmenės miesto bibliotekos-filialo
padalinio vadovė Irena Virkutienė

I.Brenciuvienės nuotraukoje popietės dalyviai

*****

Ventos miesto bibliotekoje – filiale – susitikimas su menininkais

Ar įmanoma ant drobės nutapytus paveikslus  perskaityti,  pajusti kaip tarpusavyje  jie  liejasi  brūkšnelių, taškelių, įvairių linijų spalvomis. Tai tam tikra paslaptis, kad šiame gyvenime  kiekvienas  atrastume  save. Skaistgiryje (Joniškio rajonas) gyvenančios tautodailininkės Virginijos Kutkienės paveikslai tarpsta nuo žiedų gausos, užliedami spalvų sodrumu. Į parodos uždarymą atvykusi tautodailininkė sako, „kad niekada negaliu kurti be gamtos. Tapyba man teikia malonumo. Kurdama visada viliuosi, kad darbas atneš malonumo ne  tik man, bet ir kitiems. Esu priklausoma  nuo metų laikų, įsimylėjusi spalvas ir žiedus. Kai žiedų pūga apsipila sodai,  kai skleidžiasi narcizai, tulpės, pinavijos,  kvepia jazminai, negaliu atsispirti“. Virginijos Kutkienės parodą į biblioteką iš Skaistgirio atvežė Ventos seniūnė Genovaitė  Mačiuvienė. Taip jau sutapo, kad su viena paroda, tautodailininkės Virginijos Kutkienės, tenka atsisveikinti, o kitą pristatyti naujai – tai Ventoje kuriančių meistrų darbai. Jie nepakartojami, dailūs, kruopštūs, atlikti įvairia technika. Jau eilę metų bibliotekoje ventiškiai gali džiaugtis gražiais ir įvairiais darbais.  Reikėtų vardinti ir vardinti talentingus darbų autorius, sakyti šimtus kartų jiems gražių žodžių. Talentingų ventiškių ir ne tik jų darbai puošia ir biblioteką.  Kas buvo ir vyko bibliotekoje per bibliotekos 55 – erių metų laikotarpį, prisiminti kvietė virtuali paroda  „Metų tėkmėje - biblioteka, bendruomenė, žmonės“. Juk biblioteka – tai bendruomenės dalis. Ventiškius kūrėjus ir svečius iš Skaistgirio pasveikino Ventos seniūnė Genovaitė Mačiuvienė, Skaistgirio seniūnaitė Vida Urbonienė. Apie savo darbus ir ne vieną parodą bibliotekoje pristačiusios, pasakojo  menininkės Petronėlė Raudonikienė, Vanda Jokubauskienė, Danutė Adomauskienė. Apie bibliotekos, Ventos gimnazijos ir Ventos socialinės globos namų bendradarbiavimą pasakojo Ventos gimnazijos dailės mokytoja Zita Staškienė. Sėkmės darbuose linkėjo Ventos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja Valerija Ubartienė, bibliotekos skaitytoja Alma Lileikienė.  Muzika neatsiejama bibliotekos renginių dalis. Puikiai  koncertavo Ventos muzikos mokyklos tautinių instrumentų ansamblis  "Mudu du" birbynininkas Gintautas Jankus ir kanklininkė Auksė Nainytė. Nuoširdus ačiū visiems taip gausiai susirinkusiems pasidžiaugti menininkų darbais.

                                                         Ventos miesto bibliotekos – filialo
padalinio vadovė Roma Miltinienė

Nuotraukų autorius – Andrius Pocevičius

Tautodailininkė Virginija Kutkienė

Renginio akimirka  

Sveikina Ventos seniūnė Genovaitė Mačiuvienė

Ventos muzikos mokyklos tautinių instrumentų ansamblis "Mudu du"  birbynininkas Gintautas Jankus ir kanklininkė Auksė Nainytė.

 

Skaityti daugiau...

Subkategorijos

Darbo laikas

Nepriklausomybės 15a., Naujoji Akmenė