Naujienos

2014 11 25 Naujienos

 

POPIETĖ „KARTŲ GYVENIMO PYNĖ“

  Papilės vaikų darželio salėje rinkosi visi: seneliai, tėveliai ir vaikučiai. Čia vyko baigiamasis Papilės miestelio Kazio Narščiaus bibliotekos-filialo parašyto projekto, kurį rėmė Lietuvos  kultūros taryba  renginys - popietė „Kartų gyvenimo pynė“ . Popietė  buvo skirta skatinti kartų bendravimą ir pagyvenusių žmonių užimtumui didinti.
  Apie gyvenimo tarpsnius: vaikystę, paauglystę, jaunystę, motinystę, ir brandos amžių eilėmis ir proza kalbėjo bibliotekininkės Rima Karalienė ir Zina Ramanauskienė. Kūrybingą  etnokultūrinę programą padovanojo Papilės Simono Daukanto gimnazijos ketvirtos klasės mokiniai ir  jų mokytoja Dalia Karvelytė. Moksleiviai padainavo liaudiškų dainų, suvaidino  inscenizacijų  lietuvių liaudies pasakų, dainų motyvais.
  Muzikos mokytojos Astos Malachauskaitės paruoštos penktos klasės moksleivės Akvilė Pundziutė ir Austėja Raudonaitytė padainavo dainų apie tai, kad mes esame reikalingi vieni kitiems.
  Mamoms dainas skyrė Papilės neįgaliųjų klubo “Parama“ moterų ansamblis, vadovaujamas Galinos Doksienės.
  Su subtiliu humoru savo nuotykius dideliame Šiaulių mieste paporino iš ten sugrįžusi močiutė - Stanislava Vaišnorienė.
  Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė pasveikino  renginio   dalyvius, apdovanojo juos  Akmenės krašto literatūros almanachu „Žiemgalijos užrašai“ III dalis (sudarytoja Viešosios bibliotekos direktorė Z.Sinkevičienė ir Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos pirmininkas V.Buragas) suvenyrais, simbolinę skrynelę padovanojo Papilės Simono Daukanto gimnazijos ketvirtos klasės mokytojai Daliai Karvelytei už kūrybingą etnokultūrinę programą.
  Nuostabiai gražia kanklių muzika visas močiutes, mamytes ir vaikučius  pasveikino Naujosios Akmenės muzikos mokyklos kanklininkės ir jų mokytoja Loreta Rimkuvienė. Mokytoja specialiai šiai popietei paruošė programą, kuria pradžiugino ne tik tėvus, bet ir vaikus.
  Antroje literatūrinės popietės dalyje, visi renginio svečiai ir dalyviai  jaukiai susėdę prie stalelių, vaišinosi arbata, sausainiais.  Močiutės, Irena Lingienė ir Ieva Šamšina papasakojo apie savo vaikystę, žaidimus ir darbus senovėje. Ketvirtokė Kornelija Siliūtė  papasakojo  apie savo močiutę Zitą Silienę, kodėl ji yra pati geriausia. Na o  Justė Jašmontaitė - apie savo mamytę.
  Buvo išrinktos ir prizais apdovanotos: šauniausia močiutė - Irena Lingienė, mamytė - Jelena  Rūžienė  ir anūkės - Kornelijė Siliūtė ir Justė Jašmontaitė.
  Nuoširdžiai už pagalbą ir bendradarbiavimą, vykdant projektą, dėkojame Papilės pagyvenusių žmonių klubui ir jo vadovei Janinai Strigūnienei, Papilės neįgaliųjų žmonių klubui „Parama“ ir jo vadovei Irenai Lingienei, Papilės moterų klubo „Gija“ narėms, Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio  ugdymo skyriaus vedėjai Marytei Bliudžiuvienei  už suteiktas patalpas. Šis projektas „Kartų gyvenimo pynė“ suteikė etnokultūrinių žinių, suartino kartas.

Viešosios bibliotekos
Papilės miestėlio Kazio Narščiaus bibliotekos-filialo
Vyr.specialistė Rima Karalienė

DSCF6853geras
 
Papilės Simono Daukanto gimnazijos ketvirtos klasės mokiniai
 
DSCF6875geras
 
Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė simbolinę skrynelę padovanojo Papilės Simono Daukanto gimnazijos ketvirtos klasės mokytojai Daliai Karvelytei už kūrybingą etnokultūrinę programą.

 

 

„KNYGŲ KALĖDOS“ – SU  LIETUVIŠKA  KNYGA

  Kas gali būti gražiau už Kalėdas? Žinoma – „Knygų Kalėdos“ – Kalėdos su Knyga. Šiais metais Lietuvos Respublikos  Prezidentė Dalia Grybauskaitė inicijuoja jau ketvirtą, tapusia tradicine „Knygų Kalėdų“ akciją ir šiemet kviečia domėtis lietuvių literatūra. Šios akcijos tikslas yra pakviesti visus norinčius ir galinčius, pirkti Knygas ir jas dovanoti bibliotekoms, kad pasiektų skaitytojus tolimiausiuose Lietuvos kampeliuose. Tam tikslui yra pateikiamos prekybos vietų, kur galima pirkti knygos sąrašas, taip pat pridedamas ir rekomenduojamų knygų sąrašas.
  Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojos pakvietė skaitytojus į popietę „Knygų Kalėdos – su lietuviška knyga“ – supažindino su šia akcija, papasakojo apie jos prasmingumą ir reikalingumą, pasidžiaugė, kad šiemet dėmesys yra skirtas lietuvių autorių kūrybai ir savo krašto rašantiems žmonėms, papasakojo apie Viešosios bibliotekos leidžiamas knygas ir rašančius žmones.
  Popietės metu supažindinome skaitytojus su kita labai svarbia akcija „Metų Knygos rinkimai – 2014“, pristatėme visas penkias nominuotas vaikų knygas, o smulkiau pakalbėjome apie dvi – pačias pačiausias. Tai Jurgos  Baltrukonytės knyga – „Torčiukas ant debesėlio“ ir Danguolės Kandrotienės „Spintos istorijos“.
  „Torčiukas ant debesėlio“ – tai skani kaip torčiukas istorija, kuri moko tėvus ir vaikus būti tiesiog laimingais – sako knygos autorė.
  „Spintos istorijos“ – tai mergaitės Emilijos nuotykiai palėpėje, susitikimas su senos spintos gyventojais, jų istorijos ir paslaptys ir net meilės atodūsiai.
  Popietės dalyviai noriai atidavė savo balsus už patikusias knygas, pasidžiaugė prizais, kuriuos gavo gražiausiai papasakoję apie perskaitytas knygas. O popietės pabaigoje – didžioji dovana visiems dalyviams – spektaklis, pagal vieną iš nominuotų, Jurgos Baltrukonytės knygą „Torčiukas ant debesėlio“ – „Pūsta rožinė svajonė“.
  „Gera ir smagu laukti Kalėdų su lietuviška knyga“ – tai vaikų žodžiai po renginio ir didžiausia dovana mums – renginio rengėjoms bibliotekininkėms.

Viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus specialistė
Aurelija Gerulskienė

Renginio akimirkos:

DSCF0646 DSCF0647

DSCF0651 DSCF0658

*************************************************************

86068d 8d2338a903be4d4ea69ebe859f20d62a.jpg srz p 400 300 75 22 0.50 1.20 0.00 jpg srz

Knygų Kalėdos 2014

   Dovanokime lietuvių autorių knygas šalies bibliotekoms!

   Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ jau ketvirtą kartą keliauja per Lietuvą ir kviečia padovanoti naujų knygų šalies bibliotekoms. „Knyga įprasmina mūsų valstybės istoriją ir tradicijas, moko svarbiausių gyvenimo vertybių. Per šias „Knygų Kalėdas“ dovanokime lietuvių autorių knygas ir pasirūpinkime, kad jos pasiektų skaitytojus tolimiausiuose šalies kampeliuose“, – sakė Prezidentė.
   Viešosioms ir mokyklų bibliotekoms labai trūksta naujų lietuvių grožinės literatūros kūrinių, knygų apie Lietuvos istoriją, enciklopedinių leidinių ir žinynų.
Lapkričio 10 – sausio 6 dienomis akcijos knygų su 20 proc. nuolaida ieškokite knygynuose Vaga, Pegasas, Knygų namai ir Humanitas bei prekybos tinklo IKI parduotuvėse. Taip pat portaluose Knygos.lt, Knyguklubas.lt, Knygukatalogas.lt, Manoknyga.lt, Niekorimto.lt ir Patogupirkti.lt.

Naujų knygų mūsų bibliotekoms galite padovanoti ir tiesiogiai.
Rekomenduojamų knygų sąrašą rasite čia.
Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!

Skaityti daugiau...

Darbo laikas

Nepriklausomybės 15a., Naujoji Akmenė