Naujienos

2014 04 17 Naujienos

 


PASKAITOS BIBLIOTEKOJE!

   Mokytis niekada nevėlu! Švietimo ir mokslo ministerija drauge su Lietuvos nacionaline Martyno Maţvydo biblioteka bei Jaunųjų profesionalų programa „Kurk Lietuvai” pristato tiesiogiai transliuojamų paskaitų ciklą Jūsų bibliotekoje.Išsirinkite įdomias paskaitas, ateikite jų išklausyti į savo biblioteką ir plėskite savo akiratį! Transliacijos metu turėsite galimybę uţduoti Jums aktualius klausimus, į kuriuos bus atsakoma tiesiogiai.
   Paskaitą taip pat bus galima stebėti tiesiogiai Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Youtube kanale: www.youtube.com/user/nbiblioteka.

 Transliacijos:

Balandžio 30 d. 14 val.

XIX amžiaus mados ir vaizduojamosios dailės paralelės Europoje

Dr. Eugenijus Skerstonas (Mados akademija)

XIX amžiaus mada yra dvejopa. Pirmiausia, tai vadinamoji ampyro epocha – Napoleono Bonaparto pirmosios žmonos Žozefinos de Bogarnje, pirmosios Prancūzijos imperatorės laikų mada. Antrosios XIX a. pusės romantiškąją mados kryptį Eugenijus Skerstonas analizuoja remdamasis Alfredo de Dreux tapybos darbų pavyzdžiais. Šį laikmetį mokslų daktaras vadina anglomanijos epocha Prancūzijoje ir aptaria britų aprangos kultūros poveikį prancūzų ir visos Europos madai bei gyvensenos kultūrai.

Gegužės 9 d. 14 val. Pirmosios pagalbos teikimas

Oskaras Medzevičius (Svarbus žingsnis)

Atsitikus nelaimei ir ypač staigios mirties atveju, arčiausiai esantis žmogus gali suteikti pirmąją pagalbą ir išgelbėti gyvybę. Paskaitoje išmoksime pradinio gaivinimo algoritmo, sužinosime, kaip elgtis užspringimo atveju ir kaip padėti draugui nelaimėje.

Gegužės 28 d. 14 val. Ką kiekvienas turėtų žinoti apie klimato kaitą? Inga Ringailaitė (Darnaus vystymo iniciatyvos) ir Gintarė Jonušauskaitė (Baltijos aplinkos forumas)

Visai neseniai pasaulio mokslininkai (Tarpvyriausybinė klimato kaitos komisija) išleido naujausias ataskaitas, apibendrinančias šiuolaikinio mokslo žinias apie klimato kaitą: jos priežastis, numatomą poveikį žmonėms ir siūlomus veiksmus, norint suvaldyti klimato pokyčius. Paskaitoje apžvelgsime svarbiausias mokslininkų išvadas – ir ne tik.

 

14-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė

Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų…

„Aš nueinu į savo biblioteką, ir visa istorija atsiveria prieš mano akis“
Alexander Smith

    Kiekvienas biblioteką atranda savaip. Bibliotekoje atsiveria knygų, žinių, informacijos ir kultūros pasaulis,  sukurtas skirtingų pažiūrų, tautybių, lyčių ir išsilavinimo žmonių. Biblioteka įkvepia bendrauti, ieškoti, kurti. Biblioteka – daugiafunkcinė erdvė, kur saugomos senos ir kuriamos naujos istorijos, kur mezgasi pažintys, kur formuojasi įpročiai skaityti ir mokytis visą gyvenimą, kur visiems sukuriamos galimybės sužinoti, sugalvoti, keistis ir keisti.
   Lietuvos bibliotekininkų draugija 2014 metų balandžio 23-29  dienomis skelbia 14-ąją Nacionalinę bibliotekų savaitę „Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų“, nes biblioteka – tai vieta, kur kiekvienas gali kurti savo istoriją, pilną naujų žinių, idėjų, kūrybos ir bendravimo.

Skaityti daugiau...

Darbo laikas

Nepriklausomybės 15a., Naujoji Akmenė