Naujienos

2016 04 28 Naujienos

Staigmenėlės mamoms

  Viena gražiausių pavasario švenčių – Mamos diena. Lietuvoje kasmet ji švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Vaikų literatūros skyriuje dvi savaites NVŠ programos dalyviai ir visi norintys bibliotekos lankytojai gamino atvirutes mamoms, kūrė sveikinimus. Šiltais, gražiais žodžiais vaikai papasakojo apie savo mamas. Taip smagiai bendraudami paruošėme mamoms staigmėneles. Vaikų padaryti darbeliai, parodytas dėmesys, šilčiausi žodžiai – nuostabiausia dovana  Mamytėms.

Vaikų literatūros skyriaus specialistė
Jūratė Činčiukaitė

Nuotraukose vaikų padaryti darbeliai:

 

 

VALANDA SU KNYGA

   Jau 16 kartą Lietuvoje šviečia Nacionalinė Bibliotekų savaitė. Šviečia ji ir mūsų Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Skyriaus vedėja O. Janionienė pristatė susirinkusiems skaitytojams Bibliotekų savaitę, papasakojo apie knygos, skaitymo ir bibliotekų svarbą ir reikšmę visuomenei, pakviesdama mūsų nuostabią viešnią „Pepę Ilgakojinę“ - Elingą Bazarovaitę, paskaityti visiems susirinkusiems Pepės nuotykių iš A.Lindgrend knygos „Pepė Ilgakojinė“. O kadangi Pepė labai išsiblaškiusi, jai mielai talkino bibliotekininkės.
   Po to vyko piešinių konkurso „Mano svajonių biblioteka“, skirto Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 70-mečiui, aptarimas ir apdovanojimai. Gražiausiai apie biblioteką svajojo Kamilė Tarabiejievaitė, antrą vietą laimėjo Loganas Labunskas, o trečią – Airidas Juška. Jie buvo apdovanoti dovanėlėmis, o visos kitos svajonės apie biblioteką sulaukė įvairių paskatinimų.
   Kadangi švenčiame Nacionalinę Bibliotekų savaitę, popietės pabaigoje skaitytojai  buvo pakviesti dalyvauti viktorinoje „Jei skaitysi – atsakysi“ ir žinoma geriausiai atsakinėjo tie vaikai, kurie skaito daug knygų, todėl ir žino daugiausiai. Jiems teko saldūs prizai. Šviesi ir reikalinga mums ši savaitė – stiprinanti bibliotekas ir visuomenę, tai  viena ryškiausių 2016-ųjų Bibliotekų metų akcentų.

Vaikų literatūros skyriaus specialistė
Aurelija Gerulskienė

Renginio akimirkos:

 

 

 

 

 

     „Pepė Ilgakojinė“ - Elinga Bazarovaitė

 

 

 

 

   

Vaikų literatūros skyriaus vedėja O. Janionienė
pristato susirinkusiems skaitytojams Bibliotekų savaitę

 

*************************

„Giliukai“ akcijoje „Darom 2016“

Sablauskių kaimo bibliotekoje - filiale yra įsikūręs  vaikų būrelis ,,Giliukai“. Vaikai ne tik skaito knygas, ruošia įvairius renginėlius, bet ir dalyvavo akcijoje ,,Darom 2016“, kurios metu  buvo tvarkoma  aikštė esanti Sablauskių  kaimo teritorijoje.

                                                                              Sablauskių kaimo bibliotekos -filialo
vyr. specialistė Vida Janušauskienė

Renginio akimirkos:   

**********

„ŠEKSPYRAS GYVAS BIBLIOTEKOSE“

   Britų taryba, bendradarbiaudama su Lietuvos bibliotekininkų draugija, pakvietė Lietuvos bibliotekas dalyvauti iniciatyvoje „Šekspyras gyvas bibliotekose”. Tai vienas iš pasaulinės Britų tarybos programos „Šekspyras gyvas”  renginių Lietuvoje, skirtų paminėti 400-ąsias kūrėjo mirties metines. Renginys vyko Lietuvos Respublikos Prezidentūroje.
   Bibliotekininkams sveikinimo žodį tarė Didžiosios Britanijos ambasadorė Claire Lawrence, Britų tarybos Lietuvoje direktorius dr. Artūras Vasiliauskas, Lietuvos bibliotekininkų draugijos tarybos pirmininkė Alina Jaskūnienė bei Vilniaus Universiteto Bibliotekos direktorė informacinei, mokslo ir kultūros paveldo veiklai Marija Prokopčik.
   Renginyje dalyvavusi Didžiosios Britanijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence, kalbėdama apie sekmadienio renginį, sakė: „Mums didelė garbė, kad galime pasidžiaugti vieno iš iškiliausių pasaulio dramaturgų palikimu Lietuvos Respublikos Prezidentūroje ir taip paminėti Viljamo Šekspyro 400-ąsias mirties metines.  V. Šekspyras ne vien tik anglų kultūros atstovas, jis – viso pasaulio kultūros figūra. V. Šekspyras – žmogus, kuris turėdamas beribę vaizduotę, neribotą kūrybiškumą ir humaniškumo pojūtį sujungė žmogiškąsias patirtis kaip niekas kitas, gyvenęs prieš ar po jo. Šiandien Šekspyras išlieka svarbus ir Lietuvai ne tik mokyklose, bibliotekose ar teatruose. Dažnas Šekspyro kūriniuose randa sau suprantamas temas: meilę, neapykantą, keršto siekimą ar išgelbėjimą. Tikiuosi, kad plačioji visuomenė turės galimybę atvykti į renginį ir atrasti Šekspyrą“.
   „Sekmadienis su Šekspyru“ tęsėsi Prezidentūros kieme, kurio metu senosios muzikos ir šokio ansamblio „Banchetto Musicale“ nariai mokino visus susirinkusiuosius Šekspyro laikų dvaro šokių, išpopuliarėjusių didikų rūmuose.
   Norintys prisiliesti prie Šekspyro kūrybos, dalyvavo # PlayYour Part iniciatyvoje, pasidalindami savo mėgstamiausia citata ar ištrauka iš Šekspyro kūrinių lietuvių ar anglų kalba.
   Į šį renginį vyko Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė ir vaikų literatūros skyriaus specialistė Jūratė Činčiukaitė,  Viešosios bibliotekos darbuotoja Dalia Markulienė.

Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

D.Markulienės nuotraukoje: Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė  skaito  Šekspyro poezija Lietuvos Respublikos Prezidentūros kieme

Nuotraukoje: Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, Vaikų literatūros skyriaus specialistė Jūratė Činčiukaitė,  Viešosios bibliotekos darbuotoja Dalia Markulienė.

*************

SUSITIKIMAS SU  POETU JONU ENDRIJAIČIU

   Poezijos eilėmis apie pavasarį, obelų žydėjimą Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė pradėjo  literatūrinį  kūrybos vakarą su  poetu, rašytoju dainuojamosios poezijos kūrėju, žurnalistu ir atlikėju  literatūrinės Jono Aisčio premijos laureatu Jonu Endrijaičiu. Poetas išleido 9 eilėraščių knygas, iš kurių 4 - vaikams (rink. „Saulėlydžio ažiukai“ - 1992, „Bituliukai“ - 1996, „Mažojo policininko abėcėlė“ - 2000. Išleido poezijos knygas „Bundanti gentis“ - 1991, „Keltas“- 1995. Yra bardas sukūręs žodžius ir muziką daugiau kaip 50 dainų, jo žodžiais dainuojamos dainos, ne vieną įrašęs ir pats, jos publikuotos rinkiniuose. Yra kelių knygų
sudarytojas, poezijos rinkinių bendraautoris. 2013m. pasirodė jo pirmasis romanas „Nemunas kaltės nenuplauna“, pasakojantis apie sovietmetį, to meto skaudulius. 2002 m. apdovanotas Edvardo Šulaičio literatūros fondo (JAV) premija, o 2009 m. jam įteikta Jono Aisčio literatūrinė premija už  eilėraščių rinkinį “Lietaus raitelis”, kuriame yra eilėraščiai apie Lietuvą, gentį, meilės lyrika.
   "Į savo eilėraščių knygas su metais pradedu žiūrėti itin reikliai, esu tikrąja žodžio prasme griežčiausias savo eilėraščių kritikas, tačiau kartas nuo karto, kai pasiilgstu tėviškės, saviškių, keliauju Dzūkiją, Lazdijus pamedituoti, pasėdėti su širdžiai brangiais žmonėmis, padėkoti jiems už  tai, kas esu, pasivaikščioti naujai grįstu, vaikystę įamžinančiu taku palei  Lazdijos upelį iki Baltajo ežero"- sakė Jonas Endrijaitis.
   Knygoje „Vėpūtinis prie obels" vyrauja meilės lyrika, kalbėjimas apie šiuolaikinio žmogaus vertybes, genties šaknis. Literatūrinio renginio metu  poetas  pristatė naują knygą „Meilės subrandinti. Eilėraščius: „Tiltas“, „Paskutinis traukinys“, „Velnių malūnas“, „Vėjų rožė“, „Angelo kregždutė“, „Paskutinė rudens šventė“, „Vilkiška meilė“ ir kitus.
   Eilėmis, dainuojamąja poezija ir džiugia nuotaika sklidina Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės pradžia Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje nepaliko abejingų: ilgai netilo Jono Endrijaičio dainos, skambėjo poeto skaitomos eilės.

Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

D. Markulienės nuotraukoje: J. Endrijaičio kūrybos spaudinių paroda „Švies eilėraščiai – sielos laiškai“

D. Markulienės nuotraukoje: poetas, rašytojas Jonas Endrijaitis ir Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė

******************************

XVI – OJI NACIONALINĖ LIETUVOS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ
„STIPRI BIBLIOTEKA – STIPRI VISUOMENĖ“

   Balandžio 23–29 dienomis jau XVI kartą Lietuvoje buvo minima Nacionalinė Lietuvos Bibliotekų savaitė. Šiemet ji neeilinė, nes 2016-ieji šalyje paskelbti Bibliotekų metais. Šiųmetės Nacionalinės bibliotekų savaitės, kaip ir visų Bibliotekų metų, moto – „Stipri biblioteka – stipri visuomenė“.
   Konferencijoje dalyvavo  LR Seimo narė, Bibliotekų metų iniciatorė Dalia Teišerskytė, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė Asta Junevičienė, LR kultūros viceministras Romas Jarockis,  LBD pirmininkė Alina Jaskūnienė, UAB „Asseco Lietuva“ generalinis direktorius Albertas Šermokas ir daugelis kitų.
   Konferencijos dalyviams pranešimus skaitė:
   „Kas pakelia žodį, nuo žodžio ir žūva“   - Liutauras Degėsys, Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos narys, rašytojas;
   „Leidėjų vaidmuo skatinant skaitymą“  - Aida V. Dobkevičiūtė, Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė;
   „Autorių teisės ir knygų pasaulis“ - Valentinas Sventickas, Lietuvos autorinių teisių gynimo asociacijos prezidentas;
   „Skaitmeninė knygų dalinimosi platforma“  - Andrius Kontrimavičius, UAB „Digitouch“ direktorius;
   „Dassault Systèmes SOLIDWORKS Corp. trimačio modeliavimo, dizaino ir inžinerinio projektavimo sprendimai Lietuvos bibliotekoms“ - Vladimir Popov, Andrew Gregory, SOLIDWORKS Corp., UAB „IN RE“;
   „www.patogupirkti.lt – patikimas bibliotekų partneris“ - Giedrius Milašiūnas, www.patogupirkti.lt pardavimų ir rinkodaros vadovas.
   Į konferencija vyko Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė ir Vaikų literatūros skyriaus specialistė Jūratė Činčiukaitė, kuri gavo padėką „Už aktyvų dalyvavimą kūrybinio lavinimo veikloje“.

Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

D.Markulienės nuotraukoje: Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė ir vaikų literatūros skyriaus specialistė Jūratė Činčiukaitė konferencijoje LR Seime.

 

MOKYMAI  „PLANŠETINIŲ KOMPIUTERIŲ „IPAD“ NAUDOJIMOSI PAGRINDAI“AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOS   BIBLIOTEKOS
IR JOS  FILIALŲ DARBUOTOJAMS

   Š.m. balandžio 21 dieną Akmenės rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje vyko mokymai bibliotekų darbuotojams tema „Planšetinių kompiuterių „iPAD“ naudojimosi pagrindai“. Mokymus vedė Šiaulių apskrities P.Višinskio Viešosios bibliotekos kultūros projektų vadovė Neringa Rutkauskienė  ir  vyr. bibliotekininkė Jonė Gorytė. Mokymų tikslas ugdyti bibliotekų vartotojų aptarnavimo sektoriaus darbuotojų kompetencijas, kuriant Lietuvos bibliotekų paslaugas bei organizuojant jų sklaidą.

Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

 

D.Markulienės nuotraukoje iš kairės į dešinę: Šiaulių apskrities P.Višinskio Viešosios bibliotekos kultūros projektų vadovė Neringa Rutkauskienė,  vyr. bibliotekininkė Jonė Gorytė, Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė ir Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė

D.Markulienės nuotraukoje: Viešosios  bibliotekos ir jos filialų darbuotojai mokymų metu


Lietuvos bibliotekininkų draugija 2016 metų balandžio 23 –29 dienomis skelbia 16-ąją, Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Jos tema kartoja Bibliotekų metų šūkį:
STIPRIOS BIBLIOTEKOS – STIPRI VISUOMENĖ.

   Stipri visuomenė – tai skaitantys, besimokantys ir svajojantys žmonės. Stiprios bibliotekos – tai telkianti ir įkvepianti erdvė. Tai jose dirbantys profesionalai, padedantys asmenybei užaugti, kartu besikeičiantys ir kuriantys.
   16 -oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė taps vienu ryškiausių 2016-ųjų, Bibliotekų metų, akcentu. Ji prasidės balandžio 23-iąją, UNESCO minimą Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną. Ši diena primena apie skaitymo kultūrą ir tradiciją, raštingumo, pažinimo svarbą, pagarbą knygai ir kūrėjui. Ta proga balandžio 22 d. LR Seime vyks šventinė Lietuvos bibliotekininkų draugijos konferencija, kurioje bus apdovanoti kolegos, aktyviausiai dalyvaujantys visuomenės ugdymo, skaitymo skatinimo, kūrybinio lavinimo veiklose.
   Balandžio 23-29 dienomis numatomi renginiai Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose:

04.23-29 Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir bibliografijos skyriuje bus parengta spaudinių paroda „Viešoji biblioteka-informacijos ir kultūros skleidėja“ ; 04.23-29 Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir bibliografijos skyriuje bus parengta spaudinių paroda „Darbai - geriausias veidrodis širdies, nėr dvasios gėriui tobulesnio mato“, skirta V.Šekspyro mirties 400-osioms metinėms; 04.08-31 Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje bus parengta piešinių paroda „Mano svajonių biblioteka“; 04.27. 15val.Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyks raiškiojo skaitymo popietė „Valanda su knyga“;  04.22-30 Akmenės miesto bibliotekoje-filiale bus parengta spaudinių paroda „Viljamas Šekspyras -  paslaptingasis viduramžių genijus“, skirta V.Šekspyro mirties 400-osioms metinėms; 04.25-29 Akmenės miesto bibliotekoje-filiale bus parengta fotografijų paroda „Biblioteka - bendruomenę telkianti ir vienijanti erdvė“; 04.28 10 val. Akmenės miesto bibliotekoje-filiale vyks ekskursija darželinukams „Kelionė po margą knygų šalį“; 04.23-29 Ventos miesto bibliotekoje-filiale veiks Akmenės gimnazijos moksleivių pirmoji kūrybinių darbų paroda; 04.23 -29 Ventos  miesto bibliotekoje-filiale bus parengta netradicinių formatų knygų paroda „Kitoniškos knygos“; 04.28 13 val. Ventos  miesto bibliotekoje-filiale vyks Senjorų diena; 04.23 -29 Ventos  miesto bibliotekoje-filiale bus parengta  kraštotyrinė spaudinių paroda „Metų tėkmėje - biblioteka, bendruomenė, žmonės“; 04.23 -29 Jučių kaimo bibliotekoje-filiale bus parengta spaudinių paroda „Svečiuose  - naujos knygos“; 04.25 16val. Jučių kaimo bibliotekoje-filiale vyks popietė vaikams „Sveiks, pavasarėli, laukiamas visų“; 04.29 16val. Jučių kaimo bibliotekoje-filiale vyks literatūrinė popietė jaunimui  „Skaitome Šekspyrą. Meilės sonetai“; 04.23-29 Kruopių  kaimo bibliotekoje-filiale bus parengta spaudinių paroda „Biblioteka-kultūra, pažinimas, išmintis“; 04.29 15val. Kruopių  kaimo bibliotekoje-filiale vyks renginys vaikams „Šauniausio bibliotekininko rinkimai“; 04.28 12val. Kruopių  kaimo bibliotekoje-filiale vyks V.Šekspyro knygos „Vasarvidžio nakties sapnas“ garsinis skaitymas su 7 kl. moksleiviais; 04.26 15.30val. Eglesių  kaimo bibliotekoje-filiale vyks popietė, fotografijų parodos „Iš bibliotekos gyvenimo“ pristatymas; 04.23-29  Eglesių  kaimo bibliotekoje-filiale bus parengta spaudinių paroda „Biblioteka - pasaulio išmintis ir durys atviros kiekvienam“; 04.25  Papilės mstl. K.Narščiaus bibliotekoje-filiale vyks darželinukų ir priešmokyklinio amžiaus grupės vaikų ekskursija; 04.26  Papilės mstl. K.Narščiaus bibliotekoje-filiale vyks piešinių konkursas vaikams  „Piešiu svajonių biblioteką“; 04.26 15val. Agluonų kaimo bibliotekoje-filiale bus parengta literatūrinė apžvalga „Šekspyras - gyvenimas ir kūryba“; 04.28 15val. Agluonų kaimo bibliotekoje-filiale vyks literatūrinė valandėlė vaikams „Knyga taps jums kelrode žvaigžde“; 04.23-29 Agluonų kaimo bibliotekoje-filiale bus parengta spaudinių paroda „Atverkit bibliotekos žinių lobius“; 04.28 16val.  Sablauskių kaimo bibliotekoje-filiale vyks popietė vaikams „Įdomiausia knyga, kurią perskaičiau“;

Viešosios bibliotekos informacija

************************************


Viešosios bibliotekos informacija


**********************************************************************************


LITERATŪRINIS RENGINYS „ATVERSKIT KNYGĄ, TEGUL GIRDIS ŽODŽIAI“

„Plasnoja žodžiai“

Plasnoja žodžiai vėjyje, pavėjui –
Ligoti, skaidrūs, žavintys, liūdni...
Saulėlydi lyg vynas išsilieję,
Dažnai atšimpa be prasmės, nuogi...

O kartais žodžiai tarsi paukščiai gieda
Išmaudyti saulėlydžio spalvų.
Ir debesis myluodami užmiega,
Kiek  patriukšmavę sutemos metu.

Aš visada šventam lenkiuosi žodžiui,
Apglėbusi gyvenimo spalva.
Pagirdžiusi lietum gaivinsiu godžiai,
Su atspindžiais ir žiedlapių gausa.

Literatūrine birbynių melodija, kurią atliko Naujosios Akmenės muzikos mokyklos direktorės pavaduotojas Valdas Bogavičius ir gerbiamos poetės Vilhelminos Imbrienės eilėraščiu „Plasnoja žodžiai“ Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė pradėjo autorinį, literatūrinį renginį, skirtą Akmenės krašto poetės, Stasės Niūniavaitės vardo literatūrinės premijos laureatės, Lietuvos Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narės Vilhelminos Imbrienės kūrybos pristatymui.Viešojoje bibliotekoje buvo parengta kraštotyrinė spaudinių paroda „Atverskit knygą, tegul girdis žodžiai“.
Poetė Vilhelmina Imbrienė išleidusi  šias poezijos knygas: „Ieškok dainos“, „Ne tik žodžiai“, „Krantinė“, „Žvaigždės sielos gryčioje“, „Pro  užuolaidos kampą“, „Laiko termometras“, „Iliuzijų lašai“  ir keletą autorinių dainų albumų. Poetės eilėraščiai buvo publikuojami rajoniniame  laikraštyje „Vienybė“, „Būdą žemaičių“, „Gintaro gimtinėje“, literatūriniuose almanachuose, Akmenės krašto poezijos almanache „Žiemgalijos užrašai“ (I-II-IIId.), kūrybos rinktinėje „Cirulielis“ - žemaičių knyga, skaitiniai vaikams žemaičių tarme, Viešosios bibliotekos direktorės Z.Sinkevičienės išleistoje knygoje „Viešoji biblioteka-informacijos ir kultūros skleidėja  III d.“  ir kituose leidiniuose.
Vilhelmina Imbrienė 18 metų dirbo Naujosios Akmenės pirmoje vidurinėje mokykloje, vėliau tapusia „Ramučių“ vidurine mokykla, 15 metų dirbo kraštotyros kultūros paveldo srityje. Dabar aktyviai dalyvauja įvairiuose literatų renginiuose, šventėse.
Poetė išleido autorines dainų plokšteles: „Širdies šviesa“, „Nuaidėjusios vasaros“, „Kai vėjas gros“, „Praeities spinduliai“, „Gyvenimo akimirkos“, „Laikas bėga“, „Pasilik su manimi“.
Gerbiamos poetės kūryba yra publikuojama Viešosios bibliotekos direktorės, projekto vadovės Zitos Sinkevičienės parašyto ir laimėto projekto „Internetinės literatūrinės svetainės sukūrimas Viešojoje bibliotekoje“ sukurtoje literatų  svetainėje.
Viešosios bibliotekos direktorė Z.Sinkevičienė pacitavo poetės žodžius: „Žemaičiai – dainuojantys žmonės. Tad ir mano gimtuosiuose namuose nuolat skambėdavo muzika – dainos, giesmės... ir aš pati vasarą ar žiemą, per pūgą ar mėnesieną nuo mažumės savo sugalvotus tekstus dainuodavau lauke. Man tada atrodė, kad gamtoje garsas lengviau liejasi, melodijos skambesnės, o medžių šniokštimas ar vėjas groja lyg orkestras. Mano dainos turi savo klausytoją ir turtėjame abipusiai.

 Negaliu pabusti be dainos –
Manyje ją pievos užaugino.
Lyg kalbuosi vėjo siautuliuos...
Mintys pačios byra nuo gimimo.

Dainas girdžiu savo širdyje, eilėraščiuose... jos gimsta savaime, tarsi vaidmuo dramos būrelyje. Mano kartelė nėra aukštai užkelta – dainuoju sau ir draugams“.

Viešosios bibliotekos direktorė Z.Sinkevičienė įteikė padėką gerbiamai poetei Vilhelminai Imbrienei už  išleistas autorines knygas ir dainuojamąją poeziją Viešosios bibliotekos 70 - ties metų įkūrimo sukakties  ir bibliotekų metų progomis.
„Poetės kūryba išskirtinė, nuolat tobulėjanti poezija, garbinanti žmogų, gamtos subtilybes, meilės galią, įprasminanti žodį ir dainą į būsimą erdvę“ -  kalbėjo direktorė Z.Sinkevičienė.
Poetės kūrybos eiles skaitė Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus specialistė Aurelija Gerulskienė, Kivylių kaimo bibliotekos-filialo vyr.specialistė Roma Kristinaitienė. Gerbiama poetė V.Imbrienė paskaitė savo naujų poezijos eilių, nudžiugino skaitytojus dainuojamąja poezija.
Pirmą kartą Viešojoje bibliotekoje literatūriniame renginyje koncertavo Jonavos rajono Šilų kultūros centro ansamblis „Godonė“ ( R.Miškienė, G.Jankauskienė, S.Urbonienė, J.Urbonas, A.Čerbauskaitė, B.Degutienė, L.Krivickienė, D.Kasparavičienė (vadovė). Šiaulių rajono Pakapės kultūros namų romansų atlikėjų grupė, vadovas ir muzikantas Julius Muleičikas. Jie atliko dainas „Blaškėsi žuvėdra“, „Patikėjau“ ir t.t. Šių kolektyvų repertuaruose buvo dainuojamos dainos pagal poetės Vilhelminos Imbrienės poezijos eiles.
Autoriniame literatūriniame renginyje dalyvavo ir gerbiamą poetę Vilhelminą Imbrienę pasveikino Sigutė Vaišnienė iš Viekšnių, poetas Virginijus Sungaila iš Mažeikių, Šiaulių rajono Raudėnų seniūnijos seniūnas Antanas Venckus, svečiai iš Mažeikių trečiojo amžiaus universiteto, Naujosios Akmenės muzikos mokyklos direktorės pavaduotojas Valdas Bogavičius, bibliotekos darbuotojos A.Gerulskienė, R.Kristinaitienė, poezijos gerbėjai.

Viešosios bibliotekos direktorė
Z.Sinkevičienė

D.Markulienės nuotraukoje iš kairės į dešinę: poetė Vilhelmina Imbrienė ir Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė

D.Markulienės nuotraukoje kraštotyrinė spaudinių paroda „Atverskit knygą, tegul girdis žodžiai“

D.Markulienės nuotraukoje literatūrinio renginio dalyviai ir svečiai

D.Markulienės nuotraukoje poetė Vilhelmina Imbrienė apsuptyje viešnių iš  Mažeikių trečiojo universiteto

D.Markulienės nuotraukoje ansamblis „Godonė“ iš Jonavos rajono Šilų kultūros centro (R.Miškienė, G.Jankauskienė, S.Urbonienė, J.Urbonas, A.Čerbauskaitė, B.Degutienė, L.Krivickienė, D.Kasparavičienė (vadovė) ir Vilhelmina Imbrienė

D.Markulienės nuotraukoje iš kairės į dešinę: Šiaulių rajono Raudėnų seniūnijos seniūnas Antanas Venckus, Šiaulių rajono Pakapės kultūros namų romansų atlikėjų grupė (vadovas ir muzikantas Julius Muleičikas), centre: poetė Vilhelmina Imbrienė


KONKURSAS

Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka skelbia konkursą Viešosios bibliotekos Kalniškių kaimo bibliotekos-filialo vyr. specialisto 0,75 etato pareigoms užimti

Pretendentų atrankos būdas - pokalbis.

Kvalifikaciniai reikalavimai : turėti aukštąjį universitetinį (ar jam prilygstanti aukštąjį) išsilavinimą; būti susipažinusiam  ir savo veikloje  vadovautis  Lietuvos Respublikos Konstitucija, Darbo kodeksu, Lietuvos   Respublikos   įstatymais,  Lietuvos Respublikos kultūros politikos nuostatomis,  Lietuvos Respublikos   bibliotekų   įstatymu,  Akmenės rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorės nurodymais;

turėti   kompiuterinio   raštingumo   įgūdžių   ir   žinių,   šiuolaikinių   informacinių technologijų panaudojimo galimybes; sklandžiai dėstyti mintis žodžiu ir raštu valstybine kalba, būti pareigingu, darbščiu, gebėti bendrauti su žmonėmis; teikti paraiškas LR Kultūros ministerijos ir kitų institucijų organizuojamiems projektų konkursams.

Pretendentai privalo pateikti šiuos dokumentus:

1. Prašymą leisti dalyvauti konkurse.

2. Asmens tapatybę, pilietybę ir amžių patvirtinantį dokumentą (pasą ir jo kopiją).

3. Išsilavinimą patvirtinantį dokumentą (diplomą ir jo kopiją).

4. Gyvenimo aprašymą.

5. Privalumų sąrašą, kuriame nurodomos dalykinės savybės, įgūdžiai, reikalingi šioms pareigoms užimti.

6. Valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą ir jo kopiją, kitus darbo patirtį (stažą) patvirtinančius dokumentus ir jų kopijas.

Dokumentai priimami nuo 2016 m. balandžio 18 d. iki 2016 m. gegužės  1d. (įskaitytinai) darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val.   adresu:   Akmenės   rajono   savivaldybės   viešoji biblioteka,  Nepriklausomybės 15a., Naujoji Akmenė. Telefonas pasiteiravimui: 8 (425) 47011,

8 698 84563

**************

Skaityti daugiau...

Darbo laikas

Nepriklausomybės 15a., Naujoji Akmenė