Naujienos

2017 02 02 Naujienos

Elektroninių paslaugų teikiamos galimybės – naudokitės jomis!

Elektroninės paslaugos (toliau el. paslaugos) įsibėgėja visu greičiu. Naudojantis elektroninėmis paslaugomis galima greitai ir patogiai išspręsti rūpimus klausimus; sutaupyti pinigus, kuriuos išleistumėte kelionėms iki institucijų; visa informacija vienoje vietoje. 2016 m. Akmenės rajono savivaldybėje gauta  459  el. paslaugų prašymų.

Viena iš priežasčių, lemiančių pasyvų naudojimąsi galimybe pateikti prašymus per elektroninius valdžios vartus, tai – reikalaujamas elektroninis parašas. Daugelis žmonių vis dar nežino, kaip jį gauti ir kaip juo naudotis. El. paslaugoms gauti galite naudotis vienu iš  išvardintų el. parašo variantų:

Mobilusis el. parašas. Turite nuvykti į savo mobiliojo ryšio operatoriaus („Telia“, „Bitė“, „Tele2“, „Teledema“) saloną ir įsigyti SIM kortelę, turinčią mobilaus parašo funkciją.  Įsidėję į telefoną išduotą SIM kortelę, galėsite pasirašyti el. parašu turėdami vien tik mobilų telefoną.
Su mobiliuoju el. parašu galėsite ne tik pasirašyti prašymus paslaugai suteikti, bet ir jungtis praktiškai į visų Lietuvos bankų el. bankininkystės sistemas (nebereikės turėti ir nešiotis slaptažodžių kortelės ar slaptažodžio generatoriaus);

Asmens tapatybės kortelė. Nuo 2009 metų Lietuvos Respublikos piliečiams išduodamos lustinės asmens tapatybės kortelės su elektroniniu parašu. Jei Jūsų asmens tapatybės kortelė išduota iki 2009 metų, naują asmens tapatybės kortelę galite užsisakyti artimiausioje Migracijos tarnyboje (http://www.migracija.lt). Kad pasirašytumėte kortele, reikės papildomai įsigyti lustinių kortelių skaitytuvą ir į kompiuterį įdiegti specialią programinę įrangą;

El. parašas USB laikmenoje. VĮ Registrų centras ir UAB „Skaitmeninio sertifikavimo centras“ išduoda el. parašus lustinėse kortelėse ir saugiose USB laikmenose. Kad pasirašytumėte kortele, reikės papildomai įsigyti lustinių kortelių skaitytuvą ir į kompiuterį įdiegti specialią programinę įrangą; kad pasirašytumėte USB laikmena, reikės į kompiuterį įdiegti specialią programinę įrangą.

Yra ir gerų naujienų – nuo šių metų vasario 1 d. atšauktas reikalavimas pasirašyti prašymus kvalifikuotu elektroniniu parašu šioms teikiamoms el. paslaugoms:

  1. Pažymos apie deklaruotą vietą arba apie įtraukimą į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą išdavimas.
  2. Pažymos gyvenamosios patalpos savininkui (-ams) apie jam nuosavybės teise priklausančioje gyvenamojoje patalpoje savo gyvenamąją vietą deklaravusius asmenis išdavimas.

Jei turite klausimų apie el. paslaugas ir jų teikimą, prašome kreiptis į Akmenės rajono savivaldybės administracijos ,,vieną langelį“, Bendrojo skyriaus specialistę Liną Šnarienę Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. ,  tel. (8 425) 59 707.

Akmenės rajono savivaldybės administracijos informacija

Skaityti daugiau...

Subkategorijos

Darbo laikas

Nepriklausomybės 15a., Naujoji Akmenė