Naujienos

2015 06 30 Naujienos

KULTŪRINĖ  IŠVYKA

Viešosios bibliotekos administracija pakvietė rajono bibliotekininkus, skaitytojus į kultūrinę literatūros ekskursiją į poeto Zigmo Gaidamavičiaus - Gėlės muziejų. Muziejus kaupia Šiaulių krašte gimusių ir su juo susijusių rašytojų, literatų, kalbininkų rankraščius, nuotraukas, spaudinius, medalius. Literatūros muziejaus direktorė Rita Žukauskienė supažindino su poeto Zigmo Gaidamavičiaus – Gėlės kūryba, poezija, papasakojo apie poeto gyvenimą,  supažindino su muziejaus eksponatais. Muziejus įsikūręs Naisiuose, poeto Zigmo Gaidamavičiaus – Gėlės (1894-1912) gimtajame name. Z.Gaidamavičiaus ekspozicijai čia paskirtas vienas kambarys. Dviejose ekspozicijos salėse ir fonduose saugoma ir kaupiama medžiaga apie 78 praeities ir dabarties rašytojus, literatus ir kalbininkus. Ekspozicija pasakoja ir apie Z.Gėlės premijos laureatus. Ši premija kasmet skiriama už geriausią metų pirmąją poezijos knygą ( premija įsteigta 1977m.). Muziejaus direktorė papasakojo apie poeto Z.Gėlės gyvenimą, kūrybą, apie organizuojamus renginius, supažindino su muziejumi. Muziejus įkurtas 1984m., ekspozicija atidaryta 1987m. Antrame muziejaus aukšte eksponuojama unikali medalių, skirtų Lietuvos ir užsienio šalių rašytojams, kultūros veikėjams, kolekcija. Medalius sukūrė Lietuvos dailininkai.
Kultūrinė išvyka  buvo tęsiama Naisiuose. Naują tradiciją pradeda ir pirmąją mažąja Lietuvos kultūros sostine 2015 metais tampa Naisiai. Apsilankyta kultūros namuose. Susipažinta su Naisių gyvenvietės  istorija. Aplankytas Baltų dievų parkas, Alkos kalnas ant kurio įkurtas aukuras. Naisiuose vyksta vasaros festivalis be alkoholio.
2009m. apie Naisių kaimą pastatytas filmas „Naisių vasara“ (režisierius Saulius Balandis).
Iš Naisių kilę žumūs žmonės:  poetas - Zigmas Gaidamavičius – Gėlė, mažųjų kultūros sostinių judėjimo iniciatorius, projektų „Naisių vasara“ sumanytojas ir mecenatas Ramūnas Karbauskis, režisierius, vadovaujantis Maskvos S.Majakovskio teatrui – Mindaugas Karbauskis, istorikas, antropologas – Darius Daukšas.
Naisių  kultūros namų bibliotekos darbuotoja padovanojo periodinių leidinių „Naisių žemė“ rajono bibliotekoms.

Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

 

D.Markulienės nuotraukoje: bibliotekininkai Alkos kalne ant kurio įkurtas aukuras.

D.Markulienės nuotraukoje: iš dešinės Viešosios bibliotekos direktorė Z.Sinkevičienė su bibliotekininkais poeto Zigmo Gaidamavičiaus – Gėlės  muziejuje

D.Markulienės nuotraukoje: Viešosios bibliotekos direktorė Z.Sinkevičienė su bibliotekininkais prie muziejaus, kuris įsikūręs Naisiuose, poeto Zigmo Gaidamavičiaus – Gėlės (1894-1912) gimtajame name.

                     

ELEKTRONINĖS PASLAUGOS AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS
  VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE  IR JOS FILIALUOSE

Vienas iš Viešosios bibliotekos tikslų yra ugdyti visuomenės informacinę kultūrą bei gebėjimus, naudotis informacinėmis technologijomis. Viešoji biblioteka ir jos filialai plečia informacinių technologijų infrastruktūrą suderintą su žinių visuomenės tikslais ir uždaviniais. Bibliotekų skaitytojai rajono bibliotekose ne tik skaito knygas, periodinius leidinius, lankosi įvairiuose renginiuose, parodose, dalyvauja būrelių veikloje, bet ir naudojasi informacinėmis technologijomis.

Viešosios bibliotekos ir jos filialų darbuotojai dalyvavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuojamuose mokymuose „Informacinių technologijų naujovės“. Visos rajono bibliotekos per 2008-2014 metus kompiuterizuotos, suteiktas nemokamas internetas skaitytojams. Interneto išlaidoms lėšų skiria Akmenės rajono savivaldybė. Apie rajono bibliotekų renginius yra publikuojama Akmenės rajono savivaldybės svetainėje: www.akmene.lt. Akmenės  rajono savivaldybės tarybos posėdžius galima tiesiogiai stebėti internetu http://195.182.90.230/video/.

Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir bibliografijos skyriuje, vaikų literatūros skyriuje, Akmenės, Ventos miesto bibliotekose-filialuose, Papilės mstl. K.Narščiaus bibliotekoje-filiale, Agluonų, Jučių, Kivylių, Vegerių, Sablauskių, Kruopių, Pakalniškių, Eglesių, Kairiškių, Kalniškių kaimo bibliotekose-filialuose yra suteikiamos šios elektroninės paslaugos:

Informacijos paieška prenumeruojamose duomenų bazėse:

- Bibliotekų darbuotojai skaitytojams suteikia kompiuterinio raštingumo žinių, teikia konsultacijas;

-Elektroninė bankininkystė;

-Telekomunikacijų bendrovių savitarnos portalai;

-Įvairių deklaracijų pildymas: žemės mokestis, gyventojų pajamų mokestis GPM ir t.t.)

-Registracija pas gydytoją: https://ipr.sergu.lt ;

-Bendravimas elektroniniu paštu;

-Elektroniniai valdžios vartai: https://www.epaslaugos.lt

-Darbo paieška Lietuvos darbo biržos informacinėje sistemoje: http://www.ldb.lt ;

- Socialinės paramos šeimai informacinė sistema: www.spis.lt

-Įvairių pažymų, leidimų užsakymas;

-Suteikiama  galimybė naudotis interneto paslaugomis nemokamai;

-Informacijos paieška mokymuisi;

Viešosios bibliotekos internetinėje svetainėje www.abiblioteka.lt galite rasti informaciją apie įvairius renginius, spaudinių parodas ir kitą  Jus dominančią  informaciją.

Maloniai prašome naudotis Viešosios bibliotekos ir jos filialų teikiamomis  elektroninėmis paslaugomis.

Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

Skaityti daugiau...

Darbo laikas

Nepriklausomybės 15a., Naujoji Akmenė