Naujienos

2015 08 31 Naujienos

KVIEČIAMI   POEZIJOS   MYLĖTOJAI

2015 m. rugsėjo 4 dieną, 16.00 val. maloniai kviečiame į Viešosios bibliotekos tradicinę šventę „Poezijos ruduo 2015“, kuri švenčiama nuo 1993 metų.

Šventėje dalyvaus literatai iš Akmenės, Mažeikių, Kauno. Bus įteikta Stasės Niūniavaitės vardo literatūrinė premija.

Vyks dalyvaujančių poetų, literatų kūrybos apžvalga, poezijos skaitymai, bus apdovanoti literatūrinio konkurso „Mano gimtinės spalvos“, skirto Akmenės rajono 65-mečiui paminėti, dalyviai. Veiks kraštotyrinė spaudinių paroda „Poezija kraštotyros aruoduose“.

Poezijos mylėtojų šventėje koncertuos Ventos muzikos mokyklos atlikėjai.

Šventė vyks Naujosios Akmenės kultūros rūmų parodų salone, adresu: Nepriklausomybės g.25A., Naujoji Akmenė.

                   Maloniai kviečiame dalyvauti  
Viešosios bibliotekos direktorė

Zita Sinkevičienė

DEKUPAŽAS

   2015 m. liepos 19 d. Akmenės miesto bibliotekoje vyko dekupažo edukacinis užsiėmimas „Kurti gali kiekvienas“. Užsiėmimą vedė buvusi akmeniškė Daiva Gerikienė, gyvenanti Mažeikiuose. Ji su dekupažo technika susipažino prieš penkerius metus ir kuria įvairius darbelius. Mieliausias hobi tapo – dekoruoti akmenukai, papuošti įvairiais paveikslėliais: gėlių, drugelių ir kita ornamentika.
   Akmenės miesto bibliotekoje ji pristatė savo autorinių darbelių parodą ir supažindino dalyvavusius užsiėmime su akmenukų dekoravimo paslaptimis. Kiekvienas dalyvis išbandė dekupažo technika dekoruoti akmenukus, kuriais galės papuošti savo namus. Daiva Gerikienė papasakojo, kad dekupažu galima papuošti įvairius namų apyvokos daiktus bei surengė loteriją, kurioje reikėjo atspėti, kurie jos parodoje eksponuojami dekoruoti akmenukai yra iš pajūrio, o kurie surinkti Akmenės apylinkėse. Atspėjusieji buvo apdovanoti prizais. Ji bibliotekai padovanojo savo sukurtų darbelių.

                                           Bibliotekos darbuotojos
I. Virkutienė, R. Kybartaitė

Akimirkos iš renginio:

 

 

Kaip atgimsta popierius

    Agluonų kaimo bibliotekos - filialo vyr. specialistė Renata Papirtienė atostogų metu liepos 8 dieną surengė kaimo vaikams edukacinę pamokėlę „Popieriaus gamyba“ ir antram gyvenimui prikėlė jau panaudotą popierių. Tiesą sakant, tai tik primiršta sena technika. Šią meno rūšį drąsiai galima vadinti ekologiška arba „žaliąja“, nes taip perdirbami suskaityti laikraščiai, nusidėvėjęs rudas pakavimo popierius, seni tapetai, nereikalingi dokumentai ir netgi nepavykę piešiniai. Popieriaus masės paruošimui reikalingos priemonės brangiai nekainuoja: vonelė, medinis rėmelis su tinkleliu, šaukštas, lygintuvas. Popieriaus malimui naudojamas elektrinis plakiklis. Su trupučiu vandens suplaktas kokteilis iš popieriaus, vėliau dar papildomai įpylus vandens, paverčiamas į manų košės tirštumo ir įvairių atspalvių masę, iš kurios jau galima lieti popieriaus lakštus ir juos dekoruoti augalais, žiedlapiais bei siūlais.
   Edukacinėje pamokėlėje dalyvavo penki vaikai, mama ir tėtis. Visi išklausę teorinę įžangą bei atsakę į klausimus apie popieriaus gamybą suskato plėšyti seną popierių į mažus skutelius. Kiekvienas dalyvis norėjo pasigaminti savo popieriaus lakštą, todėl individualiai plakė savo popieriaus masę plakikliais, liejo ant sietelių, dekoravo susirinktais augalais ir lygino. Visi dirbo susikaupę ir buvo nustebinti bei patenkinti savo kūrybiniu darbu. Pamokėlės metu dalyviai atskleidė savo individualumą, kūrybiškumą, teigė, kad tai veikė atpalaiduojančiai. Ant pagamintų lapų rašysime laiškus ir palinkėjimus medžiams bei rugsėjo mėnesį surengsime parodėlę bibliotekoje „Išsaugok medį”. Rudenį planuojama pakartoti šią edukacinę pamokėlę ir pasigaminti atvirukų įvairioms progoms.

Vyr. specialistė
Renata Papirtienė

Edukacinės pamokėlės akimirkos:

 

Skaityti daugiau...

Darbo laikas

Nepriklausomybės 15a., Naujoji Akmenė