Naujienos

2014 11 17 Naujienos

 

„KNYGŲ KALĖDOS“ – SU  LIETUVIŠKA  KNYGA

  Kas gali būti gražiau už Kalėdas? Žinoma – „Knygų Kalėdos“ – Kalėdos su Knyga. Šiais metais Lietuvos Respublikos  Prezidentė Dalia Grybauskaitė inicijuoja jau ketvirtą, tapusia tradicine „Knygų Kalėdų“ akciją ir šiemet kviečia domėtis lietuvių literatūra. Šios akcijos tikslas yra pakviesti visus norinčius ir galinčius, pirkti Knygas ir jas dovanoti bibliotekoms, kad pasiektų skaitytojus tolimiausiuose Lietuvos kampeliuose. Tam tikslui yra pateikiamos prekybos vietų, kur galima pirkti knygos sąrašas, taip pat pridedamas ir rekomenduojamų knygų sąrašas.
  Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojos pakvietė skaitytojus į popietę „Knygų Kalėdos – su lietuviška knyga“ – supažindino su šia akcija, papasakojo apie jos prasmingumą ir reikalingumą, pasidžiaugė, kad šiemet dėmesys yra skirtas lietuvių autorių kūrybai ir savo krašto rašantiems žmonėms, papasakojo apie Viešosios bibliotekos leidžiamas knygas ir rašančius žmones.
  Popietės metu supažindinome skaitytojus su kita labai svarbia akcija „Metų Knygos rinkimai – 2014“, pristatėme visas penkias nominuotas vaikų knygas, o smulkiau pakalbėjome apie dvi – pačias pačiausias. Tai Jurgos  Baltrukonytės knyga – „Torčiukas ant debesėlio“ ir Danguolės Kandrotienės „Spintos istorijos“.
  „Torčiukas ant debesėlio“ – tai skani kaip torčiukas istorija, kuri moko tėvus ir vaikus būti tiesiog laimingais – sako knygos autorė.
  „Spintos istorijos“ – tai mergaitės Emilijos nuotykiai palėpėje, susitikimas su senos spintos gyventojais, jų istorijos ir paslaptys ir net meilės atodūsiai.
  Popietės dalyviai noriai atidavė savo balsus už patikusias knygas, pasidžiaugė prizais, kuriuos gavo gražiausiai papasakoję apie perskaitytas knygas. O popietės pabaigoje – didžioji dovana visiems dalyviams – spektaklis, pagal vieną iš nominuotų, Jurgos Baltrukonytės knygą „Torčiukas ant debesėlio“ – „Pūsta rožinė svajonė“.
  „Gera ir smagu laukti Kalėdų su lietuviška knyga“ – tai vaikų žodžiai po renginio ir didžiausia dovana mums – renginio rengėjoms bibliotekininkėms.

Viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus specialistė
Aurelija Gerulskienė

Renginio akimirkos:

DSCF0646 DSCF0647

DSCF0651 DSCF0658

*************************************************************

86068d 8d2338a903be4d4ea69ebe859f20d62a.jpg srz p 400 300 75 22 0.50 1.20 0.00 jpg srz

Knygų Kalėdos 2014

   Dovanokime lietuvių autorių knygas šalies bibliotekoms!

   Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ jau ketvirtą kartą keliauja per Lietuvą ir kviečia padovanoti naujų knygų šalies bibliotekoms. „Knyga įprasmina mūsų valstybės istoriją ir tradicijas, moko svarbiausių gyvenimo vertybių. Per šias „Knygų Kalėdas“ dovanokime lietuvių autorių knygas ir pasirūpinkime, kad jos pasiektų skaitytojus tolimiausiuose šalies kampeliuose“, – sakė Prezidentė.
   Viešosioms ir mokyklų bibliotekoms labai trūksta naujų lietuvių grožinės literatūros kūrinių, knygų apie Lietuvos istoriją, enciklopedinių leidinių ir žinynų.
Lapkričio 10 – sausio 6 dienomis akcijos knygų su 20 proc. nuolaida ieškokite knygynuose Vaga, Pegasas, Knygų namai ir Humanitas bei prekybos tinklo IKI parduotuvėse. Taip pat portaluose Knygos.lt, Knyguklubas.lt, Knygukatalogas.lt, Manoknyga.lt, Niekorimto.lt ir Patogupirkti.lt.

Naujų knygų mūsų bibliotekoms galite padovanoti ir tiesiogiai.
Rekomenduojamų knygų sąrašą rasite čia.
Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!

Skaityti daugiau...

Darbo laikas

Nepriklausomybės 15a., Naujoji Akmenė