Naujienos

2017 03 28 Naujienos

            GERBIAMI  SKAITYTOJAI,

2017 m. balandžio 7 dieną, 16.00 val. maloniai kviečiame į Viešosios bibliotekos literatūrinį renginį

Lietuvių kalba – tautos turtas“, skirtą Lietuvių kalbos kultūros metams.

Lietuvių poetų kūrybą skaitys aktorė Virginija Kochanskytė.

Akmenės krašto literatės Dalios Milukaitės-Buragienės poezijos knygos „Gyvenime, rašau tave“ pristatymas.

Bus parengta kraštotyrinė spaudinių paroda „Kalba – tai simbolis tautos, dainų ir pasakų dvasia“.

Koncertuos Naujosios Akmenės muzikos mokyklos atlikėjai.

Renginys vyks Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, adresu: Nepriklausomybės g. 15A, Naujoji Akmenė.

Maloniai kviečiame dalyvauti                              
Viešosios bibliotekos direktorė 
Zita Sinkevičienė

***

MENU MĮSLĘ KETURGYSLĘ...

Gražią pavasario dieną, Kivylių kaimo bibliotekoje-filiale vaikams buvo surengta  popietė "Menu mįslę keturgyslę...". Biblioteka knygų namai, todėl daug užduočių buvo iš knygų. Skaitant ištraukas iš  knygos "Lietuvos paukščiai", vaikai turėjo atspėti apie kokį paukštelį kalbama. Buvo menamos mįslės  apie paukščius. Daugiausiai įminė  bibliotekos skaitytoja A. Kauliūtė. Vėliau vyko žaidimai komandomis.  Vaikai pasidaliję į dvi komandas atliko įvairias užduotis. Išsitraukę paukščio pavadinimą, knygose ieškojo informacijos, ir perskaitė draugams. Vaikams įdomu buvo sužinoti, kodėl vieversėlis artojo draugas, o gandras gaudo varles, užrištomis  akimis piešti paukšteliui snapą. Visi drauge spėliojo, koks paukštelis užkoduotas galvosūkyje. Kryžiažodžius greitai ir teisingai atliko Antano komanda. Po žodinių užduočių, klausydamiesi paukščių giesmelių, vaikai karpė, lankstė, rišo paukštelius. Vaikams buvo smagu ir įdomu.

Kivylių kaimo bibliotekos-filialo
vyr.specialistė Roma Kristinaitienė

***

ŽEMĖS DIENA KALNIŠKIUOSE

Kovo 18 dieną  Kalniškių biblioteka- filialas minėjo  Žemės dieną ir  inkilų kėlimo šventę. Aktyvūs, gamtą mylintys Kalniškių kaimo gyventojai, nuo pačių mažiausių,   rinkosi į bibliotekos kiemelį nešini inkilais ir gera nuotaika. Renginį eilėmis ir pasakojimais apie paukščius pradėjo bibliotekos vyr. specialistė A.B. Juciuvienė. Visiems buvo juokingos Aristotelio „Gyvūnų istorija“, kurioje 4 a. p. m. e.  pasakojama, kad paukščiai užmiega žiemos miegu, arba kitų tyrinėtojų teiginiai, kad paukščiai žiemoja vandenyno dugne arba mėnulyje. Šventės dalyviai sužinojo, kad pirmoji pasaulyje ornitologijos stotis veikė Kuršių nerijos žvejų kaimelyje 1901-1944 m., ją buvo įkūręs J. Tynemanas. Eilėraštukus apie paukščius, pasipuošusios paukščių snapais, deklamavo Goda Baibokaitė ir Simona Noreikytė. Linksmą pasakojimą apie varną Barborą papasakojo Neda Kyzikaitė, pasaką apie strazdą, lapę ir varną pasekė Roma Gricienė, patarlėmis ir priežodžiais apie paukščius, linkėjimais Žemei dalinosi I. Norbutienė, O. Kybartienė, L. Kybartaitė, A. Laurinaitytė, M. Norvilaitė,  I. Česnauskienė ir kt. Galvas teko pasukti menant mįsles, į ratelį kvietė šokiai Gegutėlė, Šarkelė, Garnys, Kanapyčia. Po to vyko inkilų kelimas. Net septynis namelius paukšteliams pagamino V. Noreikis, R. Lukošius, J. Borozisas. Šventės dalyviai džiaugėsi savo darbo rezultatais,  diskutavo, kad gera širdyje pakabinus inkilėlį, nes jautiesi, jog esi kažką konkrečiai nuveikęs gamtos labui.

Kalniškių km.bibliotekos- filialo vyr. specialistė A.B. Juciuvienė

***

Popietė  Žemės dienai

Kiekvienais metais, kovo 20 dieną, minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Sablauskių kaimo bibliotekoje - filiale įvyko popietė, skirta  Žemės dienai. Popietės metu jaunieji bibliotekos  skaitytojai,  lankytojai susipažino su naujomis knygomis, vyko pokalbis, kaip reikia saugoti ir mylėti žemę, rūšiuoti šiukšles, tausoti gamtą.  Popietės pabaigoje vaikučiai sukūrė  gražų, spalvingą plakatą „Saugokime savo žemę“.

****

Akmenės krašto literatė, Stasės Niūniavaitės vardo literatūrinės premijos laureatė, Akmenės krašto literatų klubo „Žiemgalija“ pirmininkės pavaduotoja, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė  Dalia Milukaitė - Buragienė išleido poezijos rinkinį „Gyvenime, rašau tave“.

Milukaitė-Buragienė, Dalia

Mi 234 Gyvenime, rašau tave //Poezijos rinkinys. Dalia Milukaitė - Buragienė. Kaunas: Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjunga, 2016. - 80 p. : iliustr., nuotr.

Trisdešimt trečioji Dalios Milukaitės - Buragienės knyga. Poezijos rinkinį sudaro du skyriai. Pirmajame skyriuje - eilėraščiai ir akrostichai  skiriami medikams, kultūros darbuotojams, meno žmonėms. Antrame lyriniai eilėraščiai, kuriuose įprasminama gyvenimo tėkmė, meiles, artimumo, nuoširdumo jausmai gimtinei ir Naujosios Akmenės miestui, žmonėms, daug dėmesio skirta jaunystės laiku bei dabartinei meilės lyrikai. Naujoji Akmenė - tai pirmasis gydytojos darbas, tai gražiausieji brandžios jaunystės metai, palietę poetės gyvenimą ir kūrybą.

Viešosios bibliotekos direktorė,
  Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė 
Zita Sinkevičienė

***

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJI  BIBLIOTEKA SKELBIA KONKURSĄ VYR. BUHALTERIO PAREIGOMS UŽIMTI

Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka (teisinė forma – biudžetinė įstaiga, buveinė – Nepriklausomybės 15A., Naujoji Akmenė, LT-85128, kodas 190456595)

Darbo pobūdis: vyriausiasis buhalteris organizuoja įstaigos ūkinės ir finansinės veiklos buhalterinę apskaitą, kontroliuoja ekonomišką ir efektyvų materialinių, darbo ir finansų resursų naudojimą, pagal buhalterinės apskaitos įstatymus formuoja apskaitos ir kontrolės politiką.

Reikalavimai pretendentui:

1.Aukštasis universitetinis ekonominis – finansinis  išsilavinimas arba aukštesnysis - buhalterinis išsilavinimas.

2.Turėti gerus darbo kompiuteriu įgūdžius.

3.Mokėti valdyti, kaupti, sisteminti informaciją, rengti išvadas bei pasiūlymus.

Pretendentų atrankos būdas –testas žodžiu (pokalbis).

Pretendentai privalo pateikti dokumentus:

1.Prašymą dalyvauti konkurse.

2.Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, išsilavinimą patvirtinantį dokumentą ir šių dokumentų kopijas.

3.Gyvenimo aprašymą (CV).

4. Darbo stažą patvirtinančius dokumentus.

5.Užpildytą pretendento anketą (Pretendento anketos formos pavyzdys patvirtintas 2007 m. kovo 21d.  Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 301).

6.Asmeninių privalumų sąrašą, nurodant savo gebėjimus ir dalykines savybes.

Dokumentai priimami  nuo 2017 m. kovo 17 d. iki  2017 m. balandžio 3 d. (įskaitytinai) darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val.   adresu:   Akmenės   rajono   savivaldybės   viešoji biblioteka,  Nepriklausomybės 15a., Naujoji Akmenė. Telefonas pasiteiravimui: 8 (425) 47011, 8 698 84563.

***

Mano namai – tai amžinas kelias...

Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje parengta spaudinių paroda „Mano namai – tai amžinas kelias“, skirta anapilin išėjusiam  keliautojui, fotografui, rašytojui  Pauliui Romualdui Normantui atminti.

A.Šukienės nuotraukose parodos akimirkos:

***

Mes visi – Lietuvoj

    Gražiai ir prasmingai nacionalinę šventę – Kovo 11 – ąją paminėjo kruopiškiai. Susirinkusius į renginį pasveikino mokyklos direktorė A. Lipkinienė. Ji palinkėjo visiems šventinės nuotaikos, vienybės, susitelkimo, įkvėpimo ateities sumanymams ir sėkmės prasminguose darbuose. Muzikinėje – literatūrinėje kompozicijoje Lietuvos valstybei svarbius įvykius priminė Kruopių bibliotekos – filialo suaugusiųjų skaitytojų būrelio „Kruopelė“ narės: S. Dimavičienė, L. Povilaitytė, G. Blinkinienė, E. Eimutienė, R. Urmonienė. Beveik šimtmetį menanti Nepriklausomos Lietuvos istorija glaudžiai siejasi su kruopiškių gyvenimu. Ilgametės lituanistės pedagogės S. Ramonaitės scenarijuje persipynė istorinė medžiaga, literatūrinis žodis ir pačios mokytojos kurti posmai. Šalia iškiliausių asmenybių buvo paminėtos ir Kruopių gyventojų pavardės. Meninę kompoziciją gražiai papuošė D. Kachabrišvili ir R. Lalienės dueto atliekamos dainos A. Baranausko, Just. Marcinkevičiaus ir kt. lietuvių poetų žodžiais. Mintis šitaip pateikti istoriją mokytojai S. Ramonaitei kilo dar prieš Vasario 16 – osios minėjimą. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventėje parodytas papildytas programos variantas. Domėtis savo šalimi, kultūra, ugdyti tautinio orumo jausmą skatino lietuvių kalbos vyresn. mokytojos A. Gedžienės organizuota viktorina moksleiviams „Ką žinai apie Lietuvą?“. Keturių klasių (7-10 kl.) moksleivių komandos atsakinėjo į klausimus apie Lietuvos istoriją, tautos papročius, žymias šalies vietoves, reikšmingiausius įvykius. Į kūrybiškumo ir žinių patikrinimo viktoriną įsijungė ir suaugusieji. 9 ir 10 klasių komandos pasipildė mokinių tėvelių atstovais. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga eilėraštukus skaitė antrokai. Trečios ir ketvirtos klasės mokinukai Lietuvai paskyrė savo kūrybos eiles. Apie Tėvynę ir lietuvišką Trispalvę išdidžiai deklamavo ir dainavo ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai (vadovės L. Povilaitytė ir R. Paulauskienė).  Tautiniais rūbais apsirengusios jaunosios dainininkės (vadovas A. Lakačiauskas) šventę nuspalvino atliekamais melodingais kūriniais.

Kruopių kaimo bibliotekos-filialo suaugusiųjų skaitytojų
būrelio „Kruopelė“ narė, mokytoja
Liuda Povilaitytė

Kruopių kaimo bibliotekos-filialo vyr.specialistė
Rima Urmonienė

G.Urmonaitės nuotraukoje renginio akimirka

Skaityti daugiau...

Subkategorijos

Darbo laikas

Nepriklausomybės 15a., Naujoji Akmenė